Frequently Asked Questions

How to configure an IMP PAN wireless network access? [PL]
Last Updated 5 years ago

Instytucie Maszyn Przepływowych PAN posiada fizyczną infrastrukturę umożliwiającą podłączenie komputerów oraz innych urządzeń za pomocą sieci bezprzewodowej. Siec pracuje w standardach IEEE 802.11b/g.

Ogólnodostępne są dwie sieci bezprzewodowe o identyfikatorach SSID: IMPPAN oraz IMPPUB (która będzie wyłączana ze względów bezpieczeństwa).

Dostęp do sieci IMPPUB można uzyskać po wpisaniu klucza podanego przez pracownika Działu Obsługi Technicznej/IT.

Aby otrzymać dostęp do sieci IMPPAN, należy uzyskać odpowiednie poświadczenia (nazwę użytkownika oraz hasło) od Administratora Sieci, oraz zainstalować certyfikat. Do tej sieci mają dostęp jedynie pracownicy Instytutu, posiadający konto pocztowe w domenie @imp.gda.pl. Oprócz nazwy użytkownika, w procesie autoryzacji połączenia potrzebne jest dodatkowo hasło, które można odebrać u P. Michała Mulika w pokoju F318 - jest ono rożne od hasła dostępu do konta pocztowego. W przypadku systemów Windows oraz Linux potrzebny będzie także certyfikat, który jest do ściągnięcia poniżej (jego instalację przeprowadza się tylko raz). W przypadku systemu MacOS X wystarczy tylko użytkownik i hasło.

Dokładne instarukcje na stronie.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!